Κριτικές

5
Σύνολο ψήφων: 8 (89%)
4
Σύνολο ψήφων: 1 (11%)
3 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
2 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
1 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
Σύνολο ψήφων: 9

Mrs. Roses House by The Darkwood Village ( Aθήνα - Μοσχάτο )

Εικόνα

• Διάρκεια :90' min

• Aριθμος ατόμων :2-6

• Επίπεδο Δυσκολίας 9/10

• Live performance

Υπόθεση

Περίπου το 1777 μ.Χ

Σε ένα απόμερο χωριό, λίγο έξω από το Λονδίνο οι ντόπιοι κρατούσαν ένα θανάσιμο μυστικό. Όλα ξεκίνησαν όταν μια ηλικιωμένη γυναίκα, πάντα απόμακρη και σιωπηλή χάνει τον μικρό της γιο, την ώρα που έπαιζε με τα παιδιά του χωρίου.

Η μοναχική γυναικά που υποφέρει από το χαμό του, λυτρώνεται όταν καταφέρνει μετά από δέκα χρόνια να βάλει την ψύχη του σε μια κούκλα.

Ο θάνατος απλώνεται στο χωριό καθώς μέσα στην κούκλα δεν ζει ο γιος της αλλά μια οντότητα. Τυφλωμένη από την αγάπη της το μονό που κάνει είναι να τον προστατεύει. Το σπίτι της θα γίνει ένας μεγάλος τάφος …

Το πνεύμα της γυναίκας κάθε βράδυ ζωντανεύει το στοιχειωμένο χωριό… για να τραφεί από τις ψυχές των περαστικών και να μπορεί να βλέπει τον μικρό της γιο…..

Για Κρατήσεις εδώ: https://thedarkwoodvillage.gr/book-now/

H Online Κοινότητα των Escapers
Εικόνα

Αν ψάχνετε τρόμου με ηθοποιούς (όχι μόνο έναν) προτείνω ανεπιφύλακτα το Darkwood Village. Είναι ατμοσφαιρικό, έχει καλούς γρίφους, πέρασματα και δεν ξέρεις απο που θα σου πεταχτούν κάθε φορά. Μπείτε μέσα και κάντε ησυχια γιατί τα πνεύματα σας ακούνε...

NickyVoz έγραψε:
Κυρ Σεπ 30, 2018 9:07 am
Αν ψάχνετε τρόμου με ηθοποιούς (όχι μόνο έναν) προτείνω ανεπιφύλακτα το Darkwood Village. Είναι ατμοσφαιρικό, έχει καλούς γρίφους, πέρασματα και δεν ξέρεις απο που θα σου πεταχτούν κάθε φορά. Μπείτε μέσα και κάντε ησυχια γιατί τα πνεύματα σας ακούνε...
Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια γι'αυτό! Θα κανονίσουμε με την παρέα μου να πάμε.

Ένα από τα τοπ δωμάτια τρόμου αυτή την στιγμή!!! Τρέξιμο, αγωνία κυνηγητό αλλά και αρκετοί γρίφοι συμπληρώνουν ένα πολύ καλό σύνολο!!! Να πάτε χθές!!! :) :) :)

H Online Κοινότητα των Escapers
Εικόνα

Πρόκειται για δωματιαρα..Ξερω ολοι το λετε...Θα το ξαναπώ κι εγω..Τα παιδια έχουν ριξει πολυ δουλειά και φαινεται οτι αγαπανε αυτο που κανουν!Ατμοσφαρικο,τρομακτικο,έξυπνοι γριφοι (τοσο οσο χρειαζεται σε ενα δωματιο τρομου). Ακομα και εμεις που ειμαστε κυριως γριφακηδες τους ευχαριστηθηκαμε...Το καθε μελος της ομαδας επικαλεστηκε και διαφορους συγγενεις επανω στον φοβο του...Εγω σε ενα κυνηγι φωναζα "Μανουλα, μανουλα,μανουλα" αλλα ενω η υπολοιπη ομαδα ηθελε να γελασει δεν προλαβαινε γιατι την κυνηγουσαν κι αυτην...Και τα παιδια μετα παρολη την κουραση τους εμειναν μαζι μας να συζητήσουμε ανθρωπινα και φιλικα!! Ολα μαζι κανουν το δωματιο ξεχωριστό..Η ιστορια του, τα σκηνικα, οι ηθοποιοί και το προσωπικό του!!