Κριτικές

5
Σύνολο ψήφων: 1 (100%)
4 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
3 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
2 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
1 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
Σύνολο ψήφων: 1

Vade Retro Satana by Gear-Mr. Enigmo Escape Rooms (Αθήνα - Περιστέρι)

Εικόνα

• 4 -8 Παίκτες
• 120 Λεπτά
• Επίπεδο Δυσκολίας 8/10

Υπόθεση

Το μοναστήρι του Avaton έχει κατακλυστεί από το κακό. Η Gratianna και ο Cyriak, κάνοντας μία ανίερη συμμαχία με τις δαιμονικές δυνάμεις, καλεί τους στρατιώτες του σκότους, τα Μιάσματα, για να τους βοηθήσουν να φέρουν εις πέρας το σατανικό τους σχέδιο, να ανυψωθεί η Gratianna σε Δαίμονα. Το Βατικανό στέλνει μία ειδική ομάδα, τους στρατιώτες του Φωτός, το Τάγμα του Άγιου Δισκοπότηρου, να σταματήσει τη Gratianna και και όποιον άλλον τη βοηθάει. Οι δαιμονικές δυνάμεις ενώθηκαν. Ήρθε η ώρα να ενωθούν και οι δυνάμεις του καλού.

• Απαιτείται προπληρωμή του 50% του συνολικού ποσού έως και 48 ώρες από τη δημιουργία της κράτησης. Θα λάβετε SMS στο κινητό σας σχετίκα με τον τρόπο προπληρωμής.

• ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΙΑΣ ΚΡΑΤΗΣΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ 8 ΠΑΙΚΤΕΣ. ΑΝ ΕΙΣΤΕ 8 ΤΟΤΕ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ. ΑΝ ΕΙΣΤΕ 4 ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΑΙΞΕΤΕ ΜΕ ΑΛΛΗ ΤΕΤΡΑΔΑ. ΣΥΝΕΠΩΣ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ 4 Ή 8 ΑΤΟΜΑ.

Απαγορεύεται για άτομα:

• κάτω των 18 ετών
• με καρδιακές παθήσεις
• αναπνευστικά προβλήματα
• κλειστοφοβία
• επιληψία
• με κρίσεις πανικού

Για κρατήσεις εδώ: https://www.escapeall.gr/el/EscapeRoom/ ... tro-satana

H Online Κοινότητα των Escapers
Εικόνα

Re: Vade Retro Satana by Gear-Mr. Enigmo Escape Rooms (Αθήνα - Περιστέρι)

Test Play στο Εvent Vade Retro Satana, EscapeNest.gr με Dragons παρέα.
ένα δυνατό event που θα παίξει με το μυαλό σας πολύ καλά.

Είσοδος στην εταιρία

Είσοδος στην εταιρία; μπα είσοδος στο δωμάτιο απ ευθείας χωρίς καθυστερήσεις. για αυτό φροντίστε να είστε απ έξω όλοι πριν μπείτε.

Η είσοδος ψαρωτική, το σόου ξεκινάει με το που βολευτείτε για αυτό κάντε τσιγάρο απ έξω και χαλαρώστε.

Έναρξη Event

Δεν μπορώ να πω πολλά εδώ γιατί θα είναι Spoil το θέμα είναι ότι ένας θα περάσει πολύ καλά!! σε αυτή την περίπτωση ήμουν εγώ το φροντίσανε!!

ξεχωριστή εισαγωγή που δεν την περιμένατε, και νομίζω καλό θα ήταν να υπάρχουν δωμάτια που ξεκινάνε με αυτό τον τρόπο.
Ο τρόμος και το άγχος ξεκινάει να σε κατακτάει με τα πρώτα σου βήματα.

Γρίφοι

Εδώ δεν θα δείτε πολλούς γρίφους και πραγματικά δεν τους χρειάζεται, είναι ένας τέλειος συνδιασμός τρόμου, ψυχολογικού θρίλερ, και δυνατό Acting.

Oι γρίφοι είναι πολύ έξυπνοι, συνδιάστικοί και θέλει ομαδικότητα.

Σκηνικά

Τι και αν είναι στο χώρο του Avaton? έχουνε γίνει μερικές μικροαλλαγές που θα της παρατηρήσετε, σκηνικά όπως είχαμε πεί και στην κριτική μας για το Avaton Άψογα,.

Acting
Acting? τι είναι αυτό; Φανταστείτε Avaton και Portal μαζί νομίζω αυτοί οι δύο κάνουν το καλύτερο δίδυμο.
Πολύ δυνατό Acting, έχει και λίγο επαφή. ( ίσως ανάλογα, θα δείξει γκουχου ), οι φωνές οι κινήσεις όλα ήταν όπως αρμόζει στο Event.

Τρόμος

Τι και αν τα έχεις παίξει και τα 2 δωμάτια, και πάλι θα τρομάξεις γιατί υπάρχουν διπλά Acting μέσα και απο τα 2 δωμάτια, ο τρόμος είναι σε πολύ καλά επίπεδα, δεν θα μαγκώσετε αλλα ούτε θα είναι αδιάφορο, γίνονται σωστά Jump Scares εκεί που πρέπει όσο πρέπει.

Τέλος

Εδώ να σας δω, δεν θα περιμένετε ακριβώς αυτό το τέλος, παίζει λίγο με το μυαλό σας. Είναι αρκετά δυνατό το τέλος με το σόου που του αρμόζει. θα βγείτε και θα θέλετε και άλλο.

Συνοπτικά

Είναι ένα ωραίο Εvent που πραγματικά αξίζει να επισκεφθείτε, τα έχει όλα
- Acting
- Γρίφους δυνατούς συνδιαστικούς
- Περάσματα
- Ωραία σκηνικά
- Πολύ ωραία πλοκή στην ιστορία

Θα σας γεμίσει πραγματικά, κάποιες μικροαλλαγές που προτείναμε στα παιδιά αφού μείναμε σχεδόν 2 ώρες και μιλάγαμε, άμα τις κάνουνε αυτές νομίζω έχει αγγίξει την τελειότητα. Όπως πάντα πολύ φιλικό το προσωπικό να κάτσουμε κάτω να τα αναλύσουμε τι μας άρεσε τι όχι.

Ένα μπράβο και στις 2 εταιρίες για το καταπληκτικό Event που προσφέρουν στον κόσμο των Εscape Rooms.

Καλή αρχή σας ευχόμαστε.

H Online Κοινότητα των Escapers
Εικόνα

Escape Rooms,Forum,Κοινότητα,Escapers