Κριτικές

5
Σύνολο ψήφων: 17 (77%)
4
Σύνολο ψήφων: 4 (18%)
3
Σύνολο ψήφων: 1 (5%)
2 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
1 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
Σύνολο ψήφων: 22

The Ritual by Great Escape ( Αθήνα - Ψυρρή)

Εικόνα

• 2-6 παίκτες
• 90 Λεπτά
• Επίπεδο Δυσκολίας 9/10

Υπόθεση

Κάτι έρχεται και διψάει για αίμα. Mια σκιά εμφανίζεται στον τοίχο πίσω σου και σε τραβάει μαζί της στο σκοτάδι. Ο χρόνος έχει χάσει την σημασία του και ο φόβος σε κυριέυει. Νιώθεις ότι ο θάνατος είναι ό,τι καλύτερο μπορεί να σου συμβεί…

Για κρατήσεις εδώ: https://greatescape.gr/escape-rooms/en- ... cape-room/

youtu.be/mh_w7Iwfbnw

H Online Κοινότητα των Escapers
Εικόνα

Escape Rooms,Forum,Κοινότητα,Escapers

Re: The Ritual by Great Escape ( Αθήνα - Ψυρρή)

Ενα δωμάτιο διαφορετικό απο τα άλλα. λίγοι γρίφοι ισως 2-3 γρίφοι ακόμα να ήτανε καλό ο ηθοποιός πολυ καλός μας.
Πολύ σκοτάδι και ωραιο Story. η άννα είχε μπει στον ρόλο.
απο την πρώτη στιγμή που μπήκαμε μέσα καταλάβαμε ότι είμαστε σε ταινία

- Σκηνικά Αψογα
- Ηθοποιοί Πολύ καλοί και οι 2
- Γρίφοι μέτριοι σε δυσκολία

Το πρώτο δωμάτιο τρόμου που πήγα καθώς είμαι σχετικά αρχάρια σε er προς το παρών!
Το συγκεκριμένο δωμάτιο είχε αρκετό τρέξιμο με αρκετά jumpscares και υπέροχο τo acting του ηθοποιού εννοείται!!
Οι γρίοφι ελάχιστοι το ένας δύο παραπάνω πιστεύω ότι θα ήταν ότι πρέπει, και εύκολοι προς μέτριας δυσκολίας..!
Η σωματική επαφή που βιώνεις με τον ηθοποιό απογεινει το δωμάτιο και είναι ένα από τα τοπ 3 μου!!!
Το προτείνω ανεπιφύλακτα, ειδικά στους λάτρεις των δωματίων τρόμου.. ❤️

Καταρχάς πριν ξεκινήσω να πω ότι το δωμάτιο έχει πάει στα τοπ 4 μου!
Τι να προτοπω...Ο ηθοποιός καταπληκτικός παίζοντας πολύ καλά τον ρόλο του.. Η ατμόσφαιρα πέρα για πέρα αληθινή.. Από 7 άτομα καταντήσαμε να μείνουμε στο τέλος 4αδα🤣.. Διότι η ομάδα μου είναι όλοι χεστες.. Οι γρίφοι για μένα μπορώ να πω ότι ήταν εύκολοι προς μέτριας δυσκολίας και εεεενας δύο παραπάνω αν υπήρχαν δνε θα με χαλούσαν.. Πράγμα που δνε αποτελεί κανένα πρόβλημα εννοείται στο δωμάτιο..
Καλά το τέλος ήταν επικό.. Πηγαιντε και θα καταλάβετε τι εννοώ..
9.5/10

Καταρχάς να αρχίσω με το το ότι παιζει να έχω ακόμη ψυχολογικά από τότε 😂😂
Από που να αρχίσω.. Ο GM μας έκανε να χεστουμε πάνω μας πριν καν αρχίσουμε με αποτέλεσμα μια φίλη μου να αλλάξει γνώμη τελευταία στιγμή και να μην μπει καν στο φωματιο😂.. ΟΠΩΣ ΉΡΘΕ ΕΦΥΓΕ! Δεν άλλαζε γνώμη με τίποτα..!
Η ατμόσφαιρα ρεαλιστική, κυρίως creepy, οι γρίφοι μέτριοι.,οι ηθοποιοί ΌΛΑ τα λεφτά πραγματικά...Μαε έκαναν ταυτόχρονα να πεθαίνουμε απ τον φόβο μας και να γελάμε 😂😂🙏
Ένα μπράβο στα παιδιά για αυτήν την καταπληκτική δουλειά.. Εύχομαι να βγει και 2..!!